Гастротур до білих хорватів + Розгірче

295 грн
1 день

Дегустація сирів “Мукко” і равликів у “Західний равлик”, скельний монастир у Розгірче, печери Стільського городища

Виїзди:

24.12.2018
26.01.2019
23.02.2019

вартість: 295 грн \ ос

Тривалість 1 день

План туру: виїзд зі Львова (08:00) – Миколаїв (огляд печерних комплексів білих хорватів) – Дуброва (огляд печерних комплексів з каменем-диравцем) – Угерсько (екскурсія по козячій фермі та дегустація сирів) – Стрий (обід) – Розгірче (дегустація мінеральної води, скельний монастир) – Миртюки (інтерактивний музей “Дідова аптека”) – Солонка (екскурсія по фермі та дегустація равликів) – повернення до Львова (22:00).

Увага!
1. Туристів, що не планують відвідувати ферму “Західний равлик”, організатори можуть довести до зупинки громадського транспорту біля ТЦ “Ашан” о 19:30.
2. З середини жовтня до середини квітня ферма “Західний равлик” не відвідується і дегустації не проводяться.

У вартість ВХОДИТЬ:

проїзд комфортабельним автобусом, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах, страхування на час подорожі.

У вартість НЕ ВХОДИТЬ: вхідні квитки в туристичні об’єкти та харчування.

Вартість вхідних квитків:
– екскурсія і дегустація сирів ТМ “Мукко” (9 видів): загальний, пенсійний, студенти, учні – 60 грн.;
– інтерактивний музей “Дідова аптека”: загальний, пенсіонери і студенти – 40 грн. (дегустують 3 настоянки і чай), учні – 30 грн. (дегустують 3 сиропи і чай);
– екскурсія по фермі і дегустація равликів (равлики, два келихи вина, хліб, трав’яний чай): загальний, пенсійний, студенти, учні – 300 грн. (6 равликів), 400 грн. (12 равликів), екскурсія по фермі без дегустації – 100 грн.

Харчування: обід відбувається у кафе комплексу “612 км” міста Стрий, на власний смак і вибір туристів.

Опис туристичних об’єктів:

Стільсько

Унікальний історико-культурний комплекс (VIIІ-ХІ ст.), осередок общинної та великосвітської влади Великої (Білої) Хорватії, який складається зі скель, печер, жертовників, підземних лабіринтів. Укріплена площа Стільського городища становила 250 га і є найбільшою зі всіх аналогічних давньослов’янських місць такого типу, довжина оборонних стін становить 10 км. Осередки язичницького, а згодом християнського культу білих хорватів виявлені в Миколаєві, Стільську, Дуброві, Ілові. Весь унікальний комплекс розкинувся на площі 200 кв.км, і є непересічною пам’яткою давньої української історії та культури, що немає аналогів на європейському континенті.

Миколаїв

В урочищі Лиса (Чорна) гора на околиці міста розташовані витесані у вапняково-піщаних породах печерні комплекси (VIII-XV ст.), які колись належали до тогочасного міста-мегаполісу Стільська. Колись вони служили святилищами для язичницьких, а згодом і християнських релігій, на це вказують майдани перед тунелеподібними приміщеннями та ніші для вівтарів та кістниць.

Дуброва

Одне з найгарніших місць на Опіллі, т.з. “Український Хоббітон”, розташоване на річці Колодниця за декілька кілометрів від центру Стільського городища, це осередок язичницького культу (VIII-X ст.), який складається із видовбаних у піскових породах печер та храмів. Окрасою цього місця є велетенський камінь Диравець (Столовий камінь), названий так через наявність в ньому наскрізного отвору, який за припущеннями вчених служив для відправляння обрядів у дохристиянський час. Цікавими є також кімнати-печерки, які в давні часи були житлом для служителів язичницького культу, а служать місцевим мешканцям для зберігання продуктів на зиму.

Угерсько

На широких теренах бойківського Підгір’я розташоване Фермерське господарство “Добра корівка”, сири якого відомі серед гурманів як “Мукко”. Господарство має понад тисячу кіз та корів, з молока яких виробляються чудові сири за голландськими рецептами, в т.ч. оригінальні сири з віскі, чілі та трюфелів. Молокопереробний завод знаходиться біля ферми, а для переробки молока використовується найсучасніше європейське обладнання, саме тому молочна продукція зберігає природну цінність, мікроелементи та натуральний смак. Під час екскурсії можна оглянути ферми з козами, побачити процес виготовлення та дозрівання сирів, продегустувати їх та купити собі додому.

Розгірче

У цьому карпатському селі знаходиться скельний монастир (XIII-XIX ст.), який є унікальним двоярусним печерним комплексом, на першому ярусі якого колись були видовбані в скелі-пісковику житлові і господарські споруди, а на другому була монастирська церква. Від монастиря відкривається чудовий краєвид на навколишні хребти Сколівських Бескидів та річку Стрий.

Солонка

Щоб спробувати один із найсмачніших делікатесів вже не треба їхати до Франції, адже неподалік від Львова є ферма “Західний равлик”, яка вирощує їстівних сертифікованих равликів виду Helix. М’ясо цих тварин не лише смачне, але й дуже корисне, бо не містить холестерину і має багато мікроелементів. Під час екскурсії можна подивитися, як вирощують равликів та посмакувати цими афродизіаками які фаршировані різними соусами із вином.

Миртюки

Запрошуємо відвідати інтерактивний музей народної медицини “Дідова аптека”, де можна попробувати все на дотик, запах і смак. Музейний аптекар розповість про цілющі властивості карпатських трав, ягід та зілля, та як дивні настоянки із зміями, мухоморами та бджолами рятують життя людей. А в чайній кімнаті можна буде продегустувати карпатський чай і посмакувати унікальними настоянками та сиропами на плодах, цілющих травах та високогірних коріннях. Ну і звичайно придбати додому чай, настоянки та сиропи, щоб мати добре здоров’я та хороший настрій.